Aranacak Kelimeyi Girin

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Bir maddenin bireysel özelliklerini kaybetmeden parçalanabildiği en küçük parçalar kolloidal parçacıklar olarak adlandırılır. Parçalama işleminin bir sonraki aşaması atomun kendisidir. Kolloidal gümüş ise saf suda saf gümüşün bir kullanım şeklidir. Bu küçücük formda ki gümüş, vücudun tüm bölgelerine yayılabilir ve etkisini gösterir.

Antibiyotiklerin Gelişimi

Yirminci yüzyıl ile birlikte antibiyotikler gelişti. Ancak antibiyotiklerin aşırı kullanımı ile patojenlerin davranışları değişti. Patojenler, antibiyotiklere karşı bağışıklık kazandı ve dirençli hale geldi. Kolloidal gümüş suyunun popüler olma sebeplerinden biri de budur. Çünkü kolloidal gümüş suyu, bakterileri gizlemez, direk yok eder yani öldürür.

Kolloidal Gümüş Suyu: Tarihçe, Uygulamalar ve Araştırmalar

Eskiçağlarda; Antik Mısır’da, Yunanistan’da, Roma’da, Çin’de, Hindistan’da, Pers İmparatorluğu’nda gümüşün şifalı etkisi biliniyordu. Paracelsus ve Hildegard von Bingen gibi ortaçağın birçok ünlü doktorları ve şifacıları gümüşü kullandı. Amerika’da ki madenciler, süte gümüş sikke koyarak bozulmamasını sağladı. Günümüzde ise gümüşün kolloidal form halinde çok daha fazlasını yapabileceği keşfedildi.

On dokuzuncu yüzyılın ortalarından beri kolloidal gümüşün terapötik kullanımı bilinmektedir. İngiliz Tıp Dergisi (BMJ), The Lancet ve Amerikan Tabipler Birliği Dergisi gibi ünlü Amerikan tıp dergileri, 20. yüzyılın başında kolloidal gümüş suyunun ilk bilimsel araştırmasını bildirdiler.

“The Body Electric” kitabının yazarı ve Amerikan Syracuse Üniversitesi’nin ünlü biyomedikal araştırmacısı Dr. Robert O. Becker, kolloidal gümüşün aynı anda düşman formları yok ettiği ve hayati dokuları desteklediğini keşfetti. Bilinen etki tarzına ek olarak kolloidal gümüş bu nedenle ciltte ve diğer dokularda güçlü bir iyileştirme etkisine sahiptir. “Özellikle kemik gelişimini arttırdı ve yaralı dokuyu iyileştirmeyi yüzde 50 oranında hızlandırdı.”

“Perceptions” dergisi; Kolloidal gümüş suyu, diğer ilaçlarla çatışmıyor. Mide rahatsızlığına neden olmuyor çünkü sindirim sistemine yardımcı oluyor. Gözlerde yanma yapmıyor. Son 100 yılda yapılan tıp günlük raporları ve belgelendirilmiş çalışmalar, hayvanlarda ve insanlarda oral ve intravenöz yolla alınan kolloidal gümüş suyundan hiçbir yan etki görülmediğini tespit etmiştir. Bu yüzden kolloidal gümüş suyu, dünyanın en etkili ilacıdır.

“NEXUS” dergisi; Kan dolaşımında yeterli gümüş iyonu bulunduğunda, vücut ihtiyaç duyulan yerde ve tam miktarda kök hücreler oluşturabilir.

Kolloidal Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Kolloidal gümüş suyu Avrupa’da çok yaygındır. Her evde bulunur ve şiddetle tavsiye edilir. Saf ve sulandırılmamış olarak alınır. Hiçbir koşulda içine su karıştırılmaz. Çünkü su mineral içerdiğinden gümüşü tuzlandırır. Sadece kolloidal gümüş suyunu kullanacaksınız. Ayrıca kolloidal gümüş suyunu kullanmadan 20 dakika önce bir şey tüketilmemesi gerekir ve aldıktan sonra 20 dakika boyunca bir şey tüketilmez. Kolloidal gümüş suyunun 1 kapağı 10-15 miligrama eşittir. Günde 3-5 kapak dolusu güvenli miktar olarak kabul edilir. Bu miktarda uzun süre kullanılabilir. Dilaltınızda tutun ve daha sonra yutun.

Kolloidal Gümüş Suyu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolloidal gümüş suyu ışığa karşı korunmalıdır. Çünkü ışık etkisi, gümüş partikülleri üzerindeki pozitif yükü nötralize eder. Bunun anlamı gümüş partiküllerinin zayıflaması demektir. Güneş ışıkları ise doğrudan geçerse, kolloidal gümüş suyu okside olabilir ve böylece etkisini kaybeder. Kolloidal gümüş suyu her ne kadar karanlık camlarda veya koyu renklendirilmiş camlarda saklansada, kesinlikle ışığa karşı korunması gerekir. Kolloidal gümüş suyunun son kullanma tarihi, üretimden sonraki iki yılın sonu olarak belirlense de, üretimden sonraki üç ay boyunca daha etkilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir